Agro Leliwa

Samobieżne platformy

Samobieżna platforma sadownicza Carrier służy do zbioru owoców, cięcia i prześwietlania, przerzedzania zawiązków owocowych drzew. Maszyna ta wyposażona jest w silnik diesla (Kubota), hydrauliczny napęd na 2 lub 4 koła oraz hydrauliczne hamulce. Sterowanie maszyną odbywa się z panelu  znajdującego się na podnoszonej platformie. Główną częścią maszyny jest podnoszona hydraulicznie platforma, na której znajdują się dwa rozsuwane balkony oraz dwie windy hydrauliczne (udźwig do 500 kg) do podnoszenia pustych i opuszczania pełnych skrzynio palet. W zależności od potrzeb użytkownika maszyna może mieć szerokość od 160 cm do 183 cm, wysokość podnoszenia od 100 cm do 290 cm, a szerokość rozsuniętych balkonów może wynosić od 285 cm do 386 cm. Opcjonalnie samobieżna platforma może być wyposażona w automatyczne sterowanie pojazdem, kompresor z przewodami na sprężone powietrze i pneumatyczne sekatory, hydrauliczne poziomowanie platformy do pracy na skłonach w terenach górzystych, oświetlenie pojazdu oraz zaczep do ciągnika.

Silnik DIESEL

– Kubota

Napęd

hydrostatyczny na 2 lub 4 koła 
(Opcja: hydrauliczny napęd ze zmienną wydajnością pompy sterowany z panelu kontrolnego)

Biegi

2 biegi + neutralny w centralnej pozycji, sterowanie z panelu kontrolnego

Sterowanie

hydrauliczne sterowanie na przednie koła, niezależne sterowanie tylnymi kołami (tylko z napędem na 4 koła)

Prędkość

0 -15 km/h

Hamulce

hydrauliczne na tylne koła, parkingowe hamulce na 4 koła

Platforma

centralnie ustawiona z podnośnikiem hydraulicznym, zabezpieczenie na nogi, uruchamiane przy hydraulicznym poszerzaniu platformy

Przedni podnośnik

hydrauliczny do załadunku pustych skrzynio palet (do 500 kg)

Tylny podnośnik

hydrauliczny do rozładunku pełnych skrzynio palet (do 500 kg)

Rolki do przesuwu skrzynio palet

przez całą długość platformy

Wyposażenie do wycinania gałęzi

kompresor C.500, złączki elektromagnetyczne, sterowanie z panelu kontrolnego.

Całkowita masa maszyny

2 700 kg

Samobieżna platforma sadownicza ZIP-30 służy do zbioru owoców, cięcia i prześwietlania, przerzedzania zawiązków owocowych drzew. Maszyna ta wyposażona jest w silnik diesla (Kubota), hydrauliczny napęd na 2 lub 4 koła oraz hydrauliczne hamulce. Sterowanie maszyną odbywa się z panelu  znajdującego się na podnoszonej platformie. Główną częścią maszyny jest podnoszona hydraulicznie platforma, na której znajdują się dwa rozsuwane balkony oraz dwie windy hydrauliczne (udźwig do 500 kg) do podnoszenia pustych i opuszczania pełnych skrzynio palet. W zależności od potrzeb użytkownika maszyna może mieć szerokość od 132 cm do 182 cm, wysokość podnoszenia od 105 cm do 250 cm, a szerokość rozsuniętych balkonów może wynosić od 250 cm do 385 cm. Opcjonalnie samobieżna platforma może być wyposażona w automatyczne sterowanie pojazdem, kompresor z przewodami na sprężone powietrze i pneumatyczne sekatory, hydrauliczne poziomowanie platformy do pracy na skłonach w terenach górzystych, oświetlenie pojazdu oraz zaczep do ciągnika.